Castermid  €-caprolaktamın çeşitli aktivatör ve katalizör ile anyonik polimerizasyonu sonucu ortaya çıkan ve bu polimerizasyonun çok hasas ve nem gibi ufak değişimlerde malzeme kalitesini etkileyen bir reaksiyondur.Bu hassas seçimleri dünyadaki bu konuda uzman kurumlardan danışmanlık alarak yaptığımızı ve tüm ürünlerimizde kullanılan malzemelerin uluslar arası büyük firmalardan tedarik ettiğimizi hatırlatmak isteriz.

Castermid’in oluşumu sırasında kullanılan maddelerin oranı seçimi kesinlikle çok önemlidir ve çıkan malzemeyi çok etkiler.Kısaca her gördüğümüz sarı plastik CASTERMID değildir ve hepsinin teknik özellikleri farklıdır.

Castermid genel olarak  sıkı bir dokuya ve sertliğe sahiptir. Mekanik dayanım değeri çok iyidir. Dişli yapımında özellikle büyük çaplı dişlilerde tercih edilir. Dişlilerin yataklamasını düzgün yapılması koşulu ile uzun süreli dayanım elde edilir. Castermid’in üstünlüğü de aşınma mukavemetinin çok yüksek olmasıdır. Metallerle sürtünerek çalışma durumunda daha çok yüksek aşınma dayanımına ulaşır. Bu özelliğinden dolayı çelik halat makaralarında kullanılabilir. Ölçü stabilitesi açısından polyamid 6'ya ( ekstrüzyon poliamid ) nazaran çok daha iyi sonuç verir.